102,39 ct okaz D flawless sprzedany przez Sotheby's za 15,7 miliona dolarów

Słynny dom aukcyjny Sotheby’s, a dokładnie jego oddział w Hong Kongu, może pochwalić się niezwykłym sukcesem. Na aukcji 5 października sprzedał 102,39ct diament o najlepszej barwie D oraz najlepszej czystości FL (flawless). Ten niezwykły okaz osiągnął cenę 15,7 miliona dolarów. Zakupu dokonano składając ofertę przez telefon, a nabywca pozostał anonimowy.

Diament, jako surowy kryształ ważył 271ct, został znaleziony dwa lata temu w kopalni Victor Mine w Ontario w Kanadzie. Obróbkę klejnotu, która trwała ponad rok, powierzono firmie Diacore. Kopalnia Victor Mine została otwarta w 2008 roku i jest drugą kopalnią w Kanadzie należącą do koncernu DeBeers.

Surowy kryształ diamentu

Bez wątpienia sprzedaż diamentu o masie ponad 100ct za ponad 15 milionów w niespokojnym czasie pandemii ma szczególny wymiar, udowadnia, że kolekcjonerzy nadal poszukują wyjątkowych okazów. Życie toczy się dalej.

Diament należy do czołówki diamentów o masie ponad 100ct sprzedanych przez domy aukcyjne . Jednakże rekord należy do 163,41 karatowego diamentu sprzedanego w 2017 roku w Genewie przez Christie’s za 33,7 miliona dolarów.

No cóż, nam śmiertelnikom pozostają marzenia… oraz ogromna selekcja mniejszych, ale równie doskonałych certyfikowanych diamentów D Flawless, które znajdują się w ofercie E-Diamenty.pl, a także wiele innych.

Sprawdź ofertę

Autor: Kinga Dziekońska

Źródło fot. https://www.sothebys.com

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj z naszym ekspertem

Skontaktuj się z naszym ekspertem (+48) 61 648 28 21 Pon. — Pt. 8-16

Nowe w ofercie