Antwerp Diamond Experience – 22-24.10.2019

Na zaproszenie Antwerp World Diamond Centre (AWDC), po raz kolejny, byliśmy uczestnikami niezwykle ważnego wydarzenia jakim było Antwerp Diamond Experience  Europe, które odbyło się w dniach 22 – 24 października 2019 roku w Antwerpii, czyli mieście uznanym za światowe centrum diamentów.

Uczestnikami wydarzenia byli przedstawiciele branży diamentowej i jubilerskiej z takich krajów europejskich jak: Cypr, Grecja, Finlandia, Włochy, Norwegia, UK i oczywiście Polska w najsilniejszej, bo ośmioosobowej reprezentacji.

Diamenty i Antwerpia

Antwerp Diamond Experience umożliwiło wymianę doświadczeń dotyczących rozwoju przemysłu diamentowego w poszczególnych krajach, a także poznanie nowych dostawców prezentujących swoją jakże bogatą i zróżnicowaną ofertę.

W programie uwzględniono również szkolenia z sortowania i wyceny surowych diamentów, wzrastającej pozycji Lab Grown Diamonds (czyli diamentów syntetycznych) oraz czy to oznacza koniec zapotrzebowania na diamenty naturalne, w jaki sposób odbywa się import i eksport diamentów zgodnie z zasadami Kimberley Process oraz udział Antwerpii w tym procesie.

Odwiedziliśmy jedyną istniejącą bursę diamentów surowych oraz szlifiernię diamentów. Wszystkich zainteresowało połączenie nowoczesnych technologii wykorzystujących komputery oraz lasery, z tradycyjnymi metodami obróbki tego najtwardszego materiału. Jednakże to ostatecznie człowiek decyduje o jakości szlifu i czy pożądane 3xEx (triple excellent) znajdą się na certyfikacie wystawionym przez laboratorium.

Tych, którzy byli pierwszy raz w Antwerpii, ucieszyło zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Prawdziwym apogeum było wręczenie dyplomów z kursu obejmującego wiedzę dotyczącą surowych diamentów. Była to co prawda wiedza podana w pigułce, jednakże pozwoliła uzmysłowić sobie, jak funkcjonuje rynek diamentów zanim zostaną oszlifowane i oprawione w pierścionku lub innym cennym obiekcie pożądania. Z ogromną przyjemnością spotkaliśmy się z CEO AWDC Arim Epsteinem.

Co najważniejsze, nadal jesteśmy ambasadorami „DnA” czyli „Diamonds and Antwerp, It’s in our DnA”.

Autor: Kinga Dziekońska

Masz pytania dotyczące diamentów? Chcesz dowiedzieć się więcej? 

Skontaktuj się z naszym ekspertem (+48) 61 648 28 21 Pon. — Pt. 8-16

Nowe w ofercie