De Beers ogłosi wymagania sightholderów w lipcu 

De Beers zaprezentuje w lipcu swoje wymagania dotyczące wniosków sightholderów na kolejny trzyletni kontrakt, powiedziało w poniedziałek kierownictwo firmy w Izraelu. Podkreślili przy tym, że nacisk zostanie położony na zapewnienie większej przejrzystości i ładu finansowego miedzy sightholderami.

„Czuliśmy, że musimy być bardziej elastyczni i uprościć proces, ale nie bez zachowania pewnych przeszkód”- powiedział Paul Rowley, wiceprezes De Beers ds. globalnej sprzedaży sightholderów na spotkaniu z prasą handlową w Tel Awiwie. „Jesteśmy bardzo chętni, by zobaczyć jak marki sightholderów staja się coraz bardziej wytrzymałe. Poprzez nasze zasady dobrych praktyk i ładu finansowego szukamy większej przejrzystości i by upewnić się, że sightholderzy są na wystarczająco silnej pozycji, by weszli z nami na nowy poziom”.

Nowy okres kontraktów rozpoczyna się w kwietniu 2015r. i potrwa do marca 2018r. De Beers finalizuje obecnie swoje wymagania przed przedstawieniem ich sightholderom przy następnej możliwej okazji, która ma się odbyć między 14 a 18 lipca 2014r. Rowley powiedział, że wnioski będą otwarte od około września tego roku. Podkreślił przy okazji, że będzie prowadzony większy nacisk na przejrzystość finansową, wymagając od sightholderów przestrzegania międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (IRFS).

De Beers posiada obecnie 84 sightholderów otrzymujących produkty przede wszystkim poprzez swoją globalną jednostkę sprzedaży sightholder, ale również poprzez takie kraje jak Botswana, Namibia, Południowa Afryka i Kanada. Ponadto firma sprzedaje 10 procent swojej produkcji za pośrednictwem sprzedaży na aukcjach.

Jeśli poszukujesz certyfikowanych diamentów w cenach hurtowych sprawdź ofertę lub skontaktuj się z naszym ekspertem.

Sprawdź ofertę
Skontaktuj się z naszym ekspertem (+48) 61 648 28 21 Pon. — Pt. 8-16

Nowe w ofercie