Diamenty inwestycyjne

Diamenty inwestycyjne, czyli pewna lokata dla Twoich oszczędności 

Diamenty od wieków są symbolem luksusu i prestiżu – uwielbiane przez koronowane głowy, chętnie noszone przez gwiazdy światowego formatu, są marzeniem milionów osób na całym świecie. Diamenty są także jedną z najlepszych form zabezpieczenia majątku i jego przenoszenia. W niewielkiej masie i objętości kryje się bowiem niezwykle wysoka wartość, która nieustannie rośnie.

Czym są diamenty inwestycyjne?

Diamenty to najrzadziej spotykane minerały występujące w przyrodzie. Są uznawane za najtwardsze i najcenniejsze kamienie szlachetne, które od lat wykorzystywane są w sztuce jubilerskiej. Zdobią korony czy diademy należące do najstarszych rodzin królewskich, oszałamiają blaskiem w koliach, ozdobnych kolczykach czy wyrafinowanych pierścionkach. 

Diamenty inwestycyjne to oszlifowane diamenty naturalne, które charakteryzują się najwyższą jakością i czystością kamienia. Z tego powodu właśnie są doskonałą inwestycją długoterminową, a biorąc pod uwagę fakt, że odkryte złoża tych naturalnych kamieni są na wyczerpaniu, to diamenty mogą wkrótce stać się towarem deficytowym, co oczywiście wywinduje ich ceny!

Jak wybrać diament inwestycyjny?

Wartość diamentu szacuje się biorąc pod uwagę ustalone kryteria, czyli masę (carat), barwę (colour), czystość (clarity) oraz szlif (cut). To tak zwana zasada 4C, którą posługują się wszyscy znawcy diamentów na całym świecie. Cena diamentu inwestycyjnego będzie także uzależniona od jego fluorescencji. Na wartości zyskują także diamenty opatrzone międzynarodowym certyfikatem oraz numerem laserowo wygrawerowanym na rondyście diamentu. Numer na kamieniu powinien korespondować z numerem na certyfikacie. 

Większość oferowanych przez nas diamentów inwestycyjnych posiada certyfikat międzynarodowy, wystawiony przez jedno z trzech największych laboratoriów: GIA, HRD, IDI. Są to placówki naukowe, których zadaniem jest badanie i sprawdzanie diamentów oraz szerzenie wiedzy na ich temat. Każdy diament, który trafia do certyfikacji, jest skrupulatnie sprawdzany przy użyciu specjalistycznego sprzętu. 

Jakie diamenty są najlepszą inwestycją? 

Istnieją dwie szkoły inwestowania w diamenty. 

Według pierwszej, najbezpieczniej kupować kamienie, które są powszechnie używane w jubilerstwie, czyli takie o masie od 0,50 do 1,00 karata, barwie G, czystości VS oraz szlifie co najmniej bardzo dobrym.

Druga szkoła inwestowania zaleca wybór diamentów z najwyższej półki. Tu liczą się więc diamenty, które mają minimalnie masę od 1,00 karata, barwę D, czystość FL – IF oraz o doskonałych parametrach szlifu – tzw. 3x Excellent, bez śladu fluorescencji. 

W ostatnich latach diamenty inwestycyjne cenę mają wyższą także wtedy, kiedy mowa o kamieniach o barwach fantazyjnych, tzw. fancy colours. Zasługą większego zainteresowania inwestorów tymi kamieniami jest oczywiście rzadsze występowanie takich diamentów. 

Gdzie szukać informacji o diamentach inwestycyjnych?

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, znaleźć informacje o tym, co to znaczy diamenty inwestycyjne i rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu handlu diamentami, warto sięgnąć po Rapaport Price List. To zestawienie w postaci tabeli obowiązujących cen diamentów w zależności od ich parametrów. 

To szczególnie przydatne narzędzie, pozwalające oszacować wzrost cen diamentów na przestrzeni wybranego okresu. Po raz pierwszy Rapaport Price List został przedstawiony w 1978 roku przez Martina Rapaporta, założyciela Rapaport Diamond Group. RapNet jest również miejscem, gdzie spotykają się kupcy i dealerzy diamentów z całego świata.

Dlaczego diamenty są pewną inwestycją?

Od zarania dziejów diamenty są jedną z najlepszych form zabezpieczenia majątku i jego przenoszenia. W niewielkiej masie i objętości skumulowana jest niezwykle wysoka wartość.

Przyszli inwestorzy powinni  pamiętać, iż diamenty są inwestycją długoterminową, co najmniej dziesięcioletnią. 

Należy zwrócić również uwagę na fakt, iż w świetle prawa podatkowego, w przeciwieństwie do złota, diamenty traktowane są jako towar handlowy obciążony 23% podatkiem VAT. W związku z tym, rozważając poszerzenie swojego portfela inwestycyjnego właśnie o diamenty, warto rozważyć zakup na firmę, aby w momencie odsprzedaży móc odzyskać zapłacony podatek VAT.

Kup diamenty inwestycyjne już dziś!

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić diamenty inwestycyjne, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Znajdź swój wyjątkowy diament i zacznij inwestować w pewne zabezpieczenie majątku!

Nowe w ofercie