Jedwab zdobiony diamentami…

Jeśli sądzicie, że w dniu ślubu panna młoda może nosić diamenty tylko w formie biżuterii to jesteście w błędzie. Diamentami może być zdobiona również suknia ślubna!

Dzień ślubu w blasku diamentów

Polecamy sukienkę za bagatela 12 milionów $US , zaprojektowaną przez Renee Strauss, znaną projektantkę mody ślubnej, we współpracy z jubilerem Martinem Katz. Suknia została ozdobiona 150 karatami diamentów.

Jednakże prawdziwą rekordzistką jest suknia stworzona przez Faisola Abdullah, projektanta z Malezji. Stworzona przez niego suknia znana pod wdzięcznym mianem „Nightingale of Kuala Lumpur” (słowik z Kuala Lumpur) została ozdobiona 751 diamentami warta jest 30 milionów $US. .

Niezwykłym dziełem sztuki jest suknia pomysłu japońskiego projektanta mody Yumi Katsura. Wykonano ją z jedwabnej satyny, zdobionej ręcznymi haftami oraz 1000 pereł, jednakże jej prawdziwą ozdobą jest 5 karatowy biały diament oraz 8,8 karatowy rzadki zielony diament. Szacowana wartość to 8,5 miliona $US. .

W porozumieniu marki Danasha Luxury oraz libańskiego projektanta mody couture Jada Ghandour powstała niezwykle elegancka i prosta suknia wykonana z jedwabiu ozdobiona 75 karatami diamentów oprawionych w 200g białego złota. Jej wartość to ponad 1,5miliona $US. 

Znana ze srebrnego ekranu aktorka Catherine Zeta-Jones poślubiając Michaela Douglasa miała na sobie suknię wartą 140000 $US projektu Christiana Lacroix, oczywiście zdobioną diamentami.

Ciekawe, czy któryś z polskich projektantów mody ślubnej podejmie aż tak ekskluzywne wyzwanie? A może któraś z naszych klientek zapragnie przejść do historii prezentując się w sukni ozdobionej brylantami? 

Sprawdź ofertę

Jeśli tak to służymy pomocą w wyborze zarówno diamentów (w ofercie mamy kilkadziesiąt tysięcy) jak i sposobu ich oprawy.

Autor: Kinga Dziekońska

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj z naszym ekspertem

Skontaktuj się z naszym ekspertem (+48) 61 648 28 21 Pon. — Pt. 8-16

Nowe w ofercie