Najdroższa na świecie diamentowa torebka

Torba Christie’s Birkin Himalaya w kolorze matowej bieli z białego złota i 245 diamentami koloru F ważącymi w sumie 9.84 karata, została właśnie sprzedana za oszałamiającą kwotę 300 168 dolarów. Nawiązując do Christie’s, czyni to ją najdroższą torebką sprzedaną kiedykolwiek na aukcji.

Birkin 30, nazwana tak z okazji 30. Rocznicy sprzedaży Christie’s, sprzedana została 30 maja i pobiła rekord należący wcześniej do torby Hermes Birkin, sprzedanej zeszłego roku za 222 000 dolarów.

Nawiązując do domu aukcyjnego, „diamentowe elementy stworzone przez Hermes są wyjątkowe, ale nie tak rozpoznawalne jak Himalaya”, gdyż tylko jeden lub dwa produkowane są każdego roku na świecie.

Helaine Fendelman z siedzibą w Nowym Jorku, który rozmawiał na ten temat z CNN, twierdzi, że rzadkość i ekskluzywność Hermes Birkin, jakość jej skóry i wykończenia, a także jej styl i możliwość dostosowywania, sprawiają, że jest ona najbardziej wartościową obecnie torbą na świecie. Nikt nie wie ile egzemplarzy produkowanych jest każdego roku – a to tylko czyni ją jeszcze bardziej urokliwą i pożądaną torebką.

W naszej ofercie może i torebek luksusowych nie posiadamy, ale diamenty i owszem. 

Sprawdź ofertę

Nowe w ofercie