Rynek diamentów: sprzedaż w górę, ceny w dół

Według najnowszego raportu „Światowy rynek diamentów w 2015: perspektywy wzrostu i krótkoterminowe wyzwania” opracowanego przez Bain&Company i Światowe Centrum Obrotu Diamentami w Antwerpii, sprzedaż diamentów na świecie w 2014 i na początku 2015 roku wzrosła w łańcuchu wartości od 4 do 8 procent.

Popyt na diamenty a wydobycie

Bain&Company przewiduje, że w ciągu kolejnych 15 lat, popyt na surowiec diamentowy będzie rosnąć w tempie 3-4 procent rocznie. Tymczasem jednak coraz starsze i wyczerpujące się istniejące kopalnie obniżą całkowitą podaż o 1-2 procent rocznie w latach 2015-2030 i spowodują, że różnica pomiędzy popytem, a podażą zacznie się powiększać w 2019 roku.

Długoletnim problemem, z jakim boryka się branża, jest podtrzymywanie popytu na kamienie szlachetne. Rynek diamentów walczy o to, aby zwiększyć popyt, jednak pojawianie się ich sztucznych odpowiedników podważa zaufanie potencjalnych kupujących. Dlatego warto kupować w sprawdzonych i zaufanych źródłach.

Od lat pomagamy naszym klientom w doborze diamentów o najwyższych parametrach w najlepszej cenie. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu możesz być pewien, że otrzymasz produkt najwyższej klasy.

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z naszym ekspertem (+48) 61 648 28 21 Pon. — Pt. 8-16

Nowe w ofercie