Zachowaj blask diamentu

Diamenty są jednym z najtwardszych materiałów na świecie, jednak pozostają narażone na uszkodzenia i skazy. O ile uszkodzenia zdarzają się niezwykle rzadko, o tyle skazy (inkluzje) jeśli są, to wynikają z osobistego uroku diamentu, oraz są dowodem na ich naturalne pochodzenie.

Systematyczne czyszczenie diamentów jest istotne do utrzymania ich nieskazitelnej jakości. Środki myjące codziennego użytku mogą pozostawić ślad na powierzchni diamentu, który zredukuje jego połysk. Niezwykle szkodliwą dla diamentów substancją chemiczną jest chlor, dlatego należy je trzymać z dala od wszelkich chlorowych wybielaczy lub innych tego typu płynów czyszczących, ponieważ mogą one odbarwić diament.

Jak czyścić diamenty?

Jednym z najprostszych sposobów na czyszczenie diamentów jest użycie małej ilości łagodnego detergentu rozpuszczonego w miseczce ciepłej wody. Diament należy umieścić w mydlinach i delikatnie oczyścić miękką szczoteczką do zębów. Następnie w sitku przepłukać bieżącą wodą oraz przetrzeć miękkim kawałkiem materiału. Diamenty uwielbiają tłuste substancje, które chętnie się na nich osadzają. Przetarcie diamentu miękkim kawałkiem bawełny, włókniny, wacikiem (takim, który nie pozostawia włosków) nasączonym spirytusem usunie tłuszcz i przywróci jego wspaniały blask.

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z naszym ekspertem (+48) 61 648 28 21 Pon. — Pt. 8-16

Porozmawiaj z naszym ekspertem i znajdź swój diament!

Nowe w ofercie