ALROSA Pink - Obiecujące złoża Fancy colours

ALROSA rosyjski koncern wydobywający diamenty ogłosił, iż 18 lutego 2020 sprzedał wyjątkowy 6,21ct różowy diament, o szlifie cushion (poduszki) i barwie Fancy Intense Pink Purple. Diament został wydobyty w Jakucji w sierpniu 2018 roku. Surowy kryształ o masie 20,18ct dzięki umiejętnościom szlifierzy przekształcił się w prawdziwie zachwycający i unikatowy klejnot.

Kolorowe diamenty są niezwykle rzadkie i wartościowe

Nabywcą okazał się Larry West kolekcjoner i właściciel New York’s L.J. West Diamonds. Już od ponad 40 lat poszukuje on najrzadszych okazów kolorowych diamentów. Ze względu na wyczerpujące się, jak dotąd najbogatsze, złoża różowych diamentów w Argyle, w Australii, kolorowe diamenty z Jakucji są tym bardziej wyjątkowe i niezwykle obiecujące. Jak sam West stwierdza: „Światowe wydobycie fancy colours zmniejsza się, dzięki czemu różowe diamenty staną się coraz rzadsze i bardziej wartościowe. Nabyty diament jest pierwszym diamentem pochodzącym z Rosji, zakupionym bezpośrednio od ALROSA, z pewnością zajmie zaszczytne miejsce w mojej kolekcji”. Cena zakupu nie została ujawniona. Kolekcjoner, wraz z diamentem, otrzymał od ALROSA, elektroniczny „dokument tożsamości”, zawierający wszystkie szczegóły dotyczące kamienia, w tym historię jego wydobycia oraz obróbki.

Koncern ALROSA liderem na rynku diamentów fancy colours

Rebecca Foerster, prezes ALROSA USA uważa, iż „Złoża ALROSA znane są nie tylko ze względu na transparentne (białe) diamenty, ale również ze względu na diamenty o barwach fantazyjnych (fancy colours). Wyjątkowe umiejętności, naszych wysoko wykwalifikowanych szlifierzy przekształcają surowe kryształy w diamenty o najwyższych parametrach szlifu. Ściśle współpracujące ze sobą poszczególne etapy cyklu produkcyjnego pozwalają prześledzić pochodzenie oraz poszczególne etapy „życia” każdego diamentu nieomalże od momentu jego narodzin. Dzięki temu ALROSA staje się światowym liderem na rynku kolorowych diamentów”.

Ze swojej strony możemy dodać, iż również współpracujemy z przedstawicielami ALROSA, a wszystkie kolorowe diamenty, sprowadzamy na indywidualne zamówienie klienta.

Skontaktuj się z naszym ekspertem (+48) 61 648 28 21 Pon. — Pt. 8-16

Autor: Kinga Dziekońska

Nowe w ofercie