Diamenty w kolorach tęczy

Pomimo, iż diamenty kojarzą się z przekonaniem, że im bielszy, tym lepszy, to diamenty, jako minerał, występują nieomalże we wszystkich kolorach tęczy. To właśnie tzw. fancy colours są rzadsze i cenniejsze. Im bardziej intensywne wybarwienie, tym wartość kamienia większa. Im rzadszy, tym bardziej poszukiwany przez kolekcjonerów i inwestorów.

Do najsłynniejszych kolekcji kolorowych diamentów należą: Aurora Butterfly Of Peace (Zorza Motyl Pokoju) oraz Aurora Pyramid of Hope (Zorza Piramida Nadziei).

Diamentowy motyl Aurora Butterfly of Peace

Aurora Butterfly of Peace jest kolekcją, a właściwie dziełem sztuki utworzonym z 240 naturalnych diamentów o zróżnicowanych barwach, o łącznej masie 167ct. Tęczowa mozaika powstawała przez 12 lat i stworzona została przez Alana Bronsteina, eksperta diamentów kolorowych z Nowego Jorku, oraz Harrego Rodmana. W jej skład wchodzą różowe i fiołkowe diamenty z australijskiej kopalni Argyle, fioletowe z Rosji, limonkowo-zielone z Brazylii, niebieskie i pomarańczowe z Południowej Afryki. To niezwykłe dzieło sztuki uznano za symbol miłości, piękna, energii, natury i pokoju.

Badania nad diamentami tworzącymi kolekcję przyczyniły się do znaczących odkryć w zakresie zjawisk fluorescencji i fosforescencji w diamentach kolorowych.

Diamentowa piramida Aurora Pyramid of Hope

Kolekcja Aurora Pyramid of Hope stworzona została z 296 diamentów o masie 267,45ct przez tych samych kolekcjonerów. Jak sama nazwa sugeruje diamenty zostały ułożone w kształt piramidy.

Delikatna poświata pojawiająca się po zastosowaniu światła UV przypomina zorzę polarną.

Fluorescencja „Piramidy”

Obydwa zbiory kamieni przekazano do Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku.

Autor: Kinga Dziekońska

W naszej ofercie znajdziesz certyfikowane diamenty w cenach hurtowych, zarówno te klasyczne, jak i kolorowe. Wszystkie diamenty fancy colours sprowadzamy na indywidualne zamówienie klienta 

Sprawdź ofertę

Nowe w ofercie