Jak zabezpieczyć diament?

Przedsiębiorstwo Opsydia, wykorzystując najnowsze badania Uniwersytetu Oksfordzkiego dotyczące zastosowań technologii laserowej (laser pulsacyjny dostarczający wiązkę energii w czasie krótszym od jednej trylionowej sekundy), stworzyło metodę nanoszenia inskrypcji na diamencie pod powierzchnią faset. W ten sposób można oznaczyć diamenty o czystości internally flawless (IF) bez wpływu na zmianę klasyfikacji czystości kamienia.

Logo, numer seryjny, kod grawerowane są w nano-skali (10-6) i możliwe są do odczytania pod mikroskopem o 100-krotnym powiększeniu. Ze względu na umieszczenie inskrypcji wewnątrz diamentu (pod powierzchnią) nie można jej spolerować ani usunąć w żaden inny, nieinwazyjny sposób.

Numer na diamencie to cenne źródło informacji o nim

Umieszczając określone dane na diamencie, można go powiązać z certyfikatem laboratoryjnym, z surowym kryształem, z którego powstał i można go przypisać określonemu wyrobowi jubilerskiemu.

Jak stwierdził prezes firmy Opsydia, Andrew Rimmer, jest to prawdziwy kamień milowy w rozwoju technologii zabezpieczania diamentów. Ofiarowuje nowe możliwości laboratoriom certyfikującym diamenty, firmom szlifierskim oraz firmom jubilerskim.

Autor: Kinga Dziekońska

Sprawdź ofertę certyfikowanych diamentów w cenach hurtowych na stronie E-Diamenty.pl.

Sprawdź ofertę

lub porozmawiaj z naszym ekspertem

Skontaktuj się z naszym ekspertem (+48) 61 648 28 21 Pon. — Pt. 8-16

Nowe w ofercie